• Fixní kontroly v Krušnohoří
 • Výuka OB v Krušnohoří
 • Další areály pevných kontrol v ČR
 • Projekty fixních kontrol v Krušnohoří

  Další jazyky: de, en

  30.05.2013

  Dnes jsem proběhnul i tréninkovou trať, určenou pro zkušené orientační běžce. Houštiny i lesní podrosty zmohutněly, kontrolní lampion č. 55 někdo urval, ale jinak je vše v naprostém pořádku.

  27.05.2013

  Všechny čtyři tratě pro děti byly doplněny o GPS souřadnice kontrol.

  24.05.2013

  Dnes jsem proběhnul všechny 4 tratě určené pro výuku orientace. S pomocí GPS jsem zaměřil souřadnice jednotlivých kontrolních bodů, časem je doplním i na web. Na kontrole č. 49 lesáci zrušili plot i se štítkem, musíme jí přesunout na vedlejší prohlubeň. Obnovit bude nutné i kontrolu 46, kterou někdo ukradl.

  30.03.2012

  V další fázi mikroprojektu jsme společně s kolegy z partnerského klubu TU Dresden pro lyžaře a cyklisty rozmístili fixní kontroly v okolí obcí Zinnwald a Altenberg. Jen těsně za česko-německou hranicí si můžete vyzkoušet lyžařský orientační běh s volným pořadím kontrol LOB skorelauf, nebo v létě obdobný MTBO skorelauf, což je orientační závod na horském kole.

  29.03.2012

  V rámci mikroprojektu č. 0428.01/271011/2/02 „S mapou Krušnohořím - na běžkách či na kole - společně se neztratíme“ jsme vytvořili další síť pevných kontrol, tentokráte určenou pro lyžaře a cyklisty. Na našem webu si mohou přečíst pravidla, stáhnout mapu či získat informaci, kde se dá zdarma vyzvednout, a následně si v terénu vyzkoušet poměrně jednoduchý orientační závod Miniskirogaining na běžkách či Minicyklogaining na horském kole.

  02.03.2012

  Kolegové z drážďanského oddílu orientačního běhu intenzívně využívají nově vzniklou síť fixních kontrol pro práci s mládeží. O jejich plánech si můžete počíst na webové stránce TU Dresden.

  20.09.2011

  Žáci SSZŠ Litvínov v doprovodu pedagogů a organizátorů z řad KRK Litvínov vyrazili do Drážďan, aby si na fixních kontrolách nainstalovaných v tamních lesích společně zatrénovali se svými německými vrstevníky.
  Počasí účastníkům přálo, a z výsledků je patrné, že někteří si pobyt v lese pěkně protáhli :-).
  Všechny fotky z tréninku a procházky po centru Drážďan naleznete ve fotogalerii zájezdu.

  19.06.2011

  Zveřejněna webová stránka Tratě v Drážďanech, na které najdete okruhy pospojované z fixních kontrol rozmístěných v drážďanském Jägerparku. Postupně jí budeme doplňovat a upravovat.

  06.06.2011

  Zveřejněna webová stránka Tratě nad Litvínovem, na které najdete okruhy pospojované z fixních kontrol rozmístěných v lesích nad městem. Postupně jí budeme doplňovat a upravovat.

  07.03.2011

  Byly spuštěny internetové stránky mikroprojektu č. 0170.00/040211/1/05 „Zavedení výuky orientace v přírodě na školách Euroregionu Krušnohoří“. Web jsme pojmenovali „Kontroly rozmístěné v Krušnohoří“, jelikož nejdůležitějším cílem projektu je vybudovat v Euroregionu Krušnohoří dvě sítě pevných kontrol pro výuku orientačního běhu (OB) na základních školách v Litvínově a Drážďanech. Výuka bude probíhat na dvou nových speciálních mapách, které rovněž vzniknou během projektu.

  Dalším krokem bude školení instruktorů orientačního běhu, při kterém odborní lektoři z řad trenérů a specialistů zabývajících se výukou OB na sportovních gymnasiích seznámí pedagogické pracovníky a další zájemce se základními postupy výuky orientace v přírodě.

  V rámci školení bude uspořádán modelový závod dětí, při kterém si vyškolení pedagogové vyzkouší výuku orientačního běhu v praxi. Náš závod byl zároveň zařazen do kalendáře Českého svazu orientačních sportů jako přebor škol Ústeckého kraje v orientačním běhu.

  Na tomto webu vám postupně poskytneme všechny relevantní informace o tom, jak náš projekt pokračuje.

  Nabídka

 • Fixní kontroly
 • Projektoví partneři
 • Pěší OB Litvínov
 • Výsledkový formulář
 • Pěší OB Drážďany
 • Miniskirogaining Klíny
 • Minicyklogaining Klíny
 • LOB skorelauf Altenberg
 • MTBO skorelauf Altenberg